Enjektör Ayarı

Enjektör ayarı nasıl yapılır, enjektör tamir edilir mi, enjektör arıza tespitte nasıl çıkar, enjektör tamiri nasıl yapılır gibi sorulara bu içeriğimizde cevap vermeye çalışacağız.

Enjektör Ayarı Nasıl Yapılır?

Enjektör kötü yakıt gibi bir çok farklı sebebe bağlı olarak bozulabilir ve tam performansta çalışmayabilir. Enjektördeki arıza başta yakıt sistemi unsurları olmak üzere motora ciddi zararlar verebileceği gibi aracın performansının düşmesine, beyaz duman atmasına, motorda titreme yapmasına ve geç çalışmasına sebep olabilir. Enjektörler önce bilgisayarlı arıza tespit cihazıyla kontrol edilerek çalışma performansı belirlenir. Eğer tam performansta çalışmıyorsa makine üzerinde ayarları yapılır ve son kontrolleri yapılarak araca takılır. Araçta çalışan enjektörün gelmesiyle, önceden görülen şikayetler görülmemeye başlar. Aracın daha fazla zarar etmesi önlenmiş olur. Eğer aracınızda üstte bahsettiğimiz arızalardan biri varsa mutlaka dizel enjektör servisine giderek aracınızın enjektörlerini kontrol ettirin.

ENJEKTÖR AYARI
ENJEKTÖR AYARI

Enjektör Tamir Edilir Mi?

Bizlere en çok sorulan sorulardan biri de dizele enjektör tamir edilir mi sorusu. İnsanlar enjektör bozulduğunda tamir edilebileceğini bilmediği için çok yüksek fiyatlarla yenisini satın almayı düşünebiliyor. Fakat çok daha uygun ücretlere arızalı enjektörlerinizi verip revizyonu yapılmış tamirli enjektör alabilirsiniz. Ya da kendi enjektörlerinizi tamir ettirerek kullanabilirsiniz.

Enjektör Arıza Tespit Cihazında Nasıl Çıkar?

Bilgisayar beynine bağlanan bilgisayarlı arıza tespit cihazı beyindeki arızaları çıkararak gösterir. Enjektörlerde olan arızalar da arıza tespit cihazında ortaya çıkmaktadır. Enjektörün arızalı olduğu tespit edildikten sonra çıkarılarak tamir edilerek son testleri yapıldıktan sonra montajı yapılır.

Enjektör Tamiri Nasıl Yapılır

Arızalı olduğu bilgisayarlı arıza tespit cihazı tarafından belirlenmiş enjektörler sökülerek cihaza sokulur. Cihazda gerekli işlemler yapılarak tamir edildikten sonra testleri yapılarak montajı sağlanır.

Bodrum Mert Dizel Bodrum Konacık Sanayi Sitesinde Dizel enjektör pompa alanında hizmet vermektedir.

Bodrum Mert Dizel Bodrum Konacık Sanayi Sitesinde dizel pompa enjektör bakım onarım yedek parça ihtiyaçlarınızda, arıza tespit konusunda hizmet alabilirsiniz. Arıza tespitimiz ücretsizdir.