Carbon Clean

Carbon Clean özel kimyasallar ve ultrasonik cihazlarlar yakıt sisteminize bağlanıp aracınızı 45 dakika süre ile temizlenmesidir. Carbon Clean sırasında aracınızın yakıt pompası devre dışı bırakılır 45 dakikalığına. Aracınıza bu süre zarfında yakıtı ve kimyasalları cihaz gönderir.

Bu temizlik aracınızın enjektörlerini yakıt hattını ve motor içindeki kurumlaşmış artıkları pislikleri temizlemektedir.

Carbon Clean sonrasında aracınız eskisine göre eğer uzun zamandır yapılmadıysa tahmini olarak %30a varan güç kazanabilir. Eğer düzenli olarak yaptırıyorsanız aracınız kaybettiği %5-15 arasındaki gücü geri kazanır.

Zaten Carbon Clean sonrasında aracınızı kullandığınızda çok belirgin şekilde hissedersiniz. Hatta arızalı sanılan enjektörler bazen tıkalı olmaktadır. Servislerde genellikle enejktör yeterli işemiyorsa hemen bozuk teşhisi koyarlar.

Biz size enjektör gibi bir pahalı masraf yerine fiyatı uygun olan Würth cihazları ve kimyasalları ile yapılan Carbon Cleanı önermekteyiz. Carbon Clean bir çok markası mevcuttur.

Ancak Würth cihazları ve kimyasalları dünyada kendini kanıtlamış müşterilere oldukca güven sağlamış ve bilinen bir markadır. Cihazları pahalı olması dolayısı ile çok yaygın değildir cihazların bulunduğu servisler.

Benzinli veya dizel motorların düz elektronik ve mekanik karbüratör sistemleri ile, tek noktalı ve çok noktalı yakıt enjeksiyon sistemlerinde kullanılmaya uygundur.

Her türlü besleme sistemi için güvenlik ve verimlilik sağlayan temizleme cihazıdır. Cihazın kullanılması için motorun herhangi bir parçasının sökülmesine gerek yoktur. sistemi hızlı, ekonomik, ve etkili bir şekilde derinlemesine temizler.

Aşağıda belirtilen besleme sistemlerinde kullanılmaya son derece uygun olup çok iyi sonuçlar vermektedir.

Würth WIC4000 PLUS Avantajları

Pistonlarda ve yanma odalarında biriken kalıntıları giderir.

Hava/ Yakıt karışımını dengeler.

Kirletici atık gazları azaltır.

Motor verimini arttırır.

Yakıt tüketimini azaltır.

Motorun çalışmasını kolaylaştırır.

Ani sarsıntıları ve hatalı yanmaları önler.

Co2 emisyonunu düşürür.

Dizel motorlarda siyah duman çıkışını azaltır.

Motorun genel anlamda ömrünü uzatır.

UYARI

Benzinli motorlar için her 20.000 km’de bir, dizel motorlar için her 50.000 km’de bir, dizel ağır vasıta motorları için her 110.000 km’de bir temizlik işlemi yapılmalıdır